20 grudnia 2017 roku na sesji plenarnej Zgromadzenia Ogólnego ONZ w Nowym Jorku uchwalono, że 20 maja będzie obchodzony, jako światowy Dzień Pszczoły.

Pszczoły żyją na Ziemi od ponad 50 milionów lat, a ich rola w utrzymywaniu równowagi ekosystemu Ziemi jest nieoceniona. Wyginięcie pszczół miałoby trudne do oszacowania konsekwencje dla ludzi i środowiska przyrodniczego Ziemi.

W ramach akcji zainicjowanej przez Młodzieżowy Dom Kultury nr 2 w Lublinie  uczniowie naszej szkoły zaangażowali się w projekty mające na celu promowanie świadomości potrzeby  utrzymania stabilności tego gatunku. Uczniowie klas 4 i 5 wykonywali rysunki,  projektowali i wykonywali poidła i domki dla owadów. Niektórzy bezpośrednio pomagali w pielęgnacji pasiek. Uczniowie klas 6 zmierzyli się w Konkursie Wiedzy o Pszczole.
Oto wyniki konkursu:

I MIEJSCE:
Kacper Kiepura 6a
II MIEJSCE:
Monika Ostrowska 6a
Anastazja Krawczyk 6c
Julia Jóźwicka 6d
Maksymilian Sziepietowski 6d
Amelia Jarmuł 6d
Oliwia Oczkowska 6b
Aleksandra Majchrowicz 6b
Wiktoria Zalewa 6c

Gratulujemy kreatywności. Cieszy nas bardzo Wasze zaangażowanie w ochronę gatunkową pszczół!!!
Karolina Łopion, Elżbieta Mila-Suska, Iwona Nazaruk.
Zapraszamy do naszej galerii oraz Galerii po 111schodach http://www.mdk2.lublin.pl/