7 grudnia odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji Dnia Górnika.
Klasa 2 B wraz z panią wychowawczynią przygotowała występ, który oglądali zaproszeni przez nas Goście - Pan Mirosław Jarzmik przedstawiciel górników z kopalni BOGDANKA, Dyrekcja Szkoły, Nauczyciele i Uczniowie. Były różne wiersze, wesołe piosenki i tańce. Po przedstawieniu Pan Górnik opowiedział o ciężkiej i niebezpiecznej pracy w kopalni oraz odpowiadał na ciekawe pytania uczniów. Pokazywał nam też kolorowe kaski, węgiel, małą szablę i różne latarki.

Po uroczystości zaprosiliśmy Pana do naszej klasy na pyszne ciasto, a Pan poczęstował nas cukierkami. Wszyscy bardzo się cieszyliśmy, a Pan Górnik podziękował klasie za piękny występ. To było dla nas niezapomniane przeżycie. Serdecznie dziękujemy Rodzicom za pomoc w przygotowaniu strojów i dekoracji.
Tekst: Jan Walada kl.2 b