KOLEJNY ARTYSTYCZNY SUKCES Uczennica Pani Katarzyny Stanuch SAMANTA SKIBA 5A LAUREATKĄ II-go miejsca Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Twórczy Świat Marii Konopnickiej" organizowanego przez Ośrodek Kultury Plastycznej Wieża Ciśnień w Kaliszu.

Uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych wzięli udział w konkursie, inspirowanym twórczością Marii Konopnickiej. Plastyczne zmagania wpisały się w ogólnopolskie obchody roku związanej z Kaliszem pisarki. Twórczość Marii Konopnickiej była inspiracją dla młodych twórców do stworzenia prac plastycznych.

Jury w składzie:

Anna Michalak - Bartosz (przewodnicząca) — projektantka ubioru, mgr sztuki, Katarzyna Maniewska — wykładowca Uniwersytetu im. Adam Mickiewicza w Poznaniu, Wydział Pedagogiczno - Artystyczny w Kaliszu – malarstwo   Michał Bugzel — wykładowca Uniwersytetu im. Adam Mickiewicza w Poznaniu, Wydział Pedagogiczno - Artystyczny — grafika

Jury zakwalifikowało i oceniało 250 prac nadesłanych na konkurs. Jury, w związku z bardzo wysokim i wyrównanym poziomem prac, a także małą ilością zgłoszeń ze szkół średnich, postanowiło ( pkt IV, ppkt 5a Regulaminu) odstąpić od oceniania twórców w dwóch kategoriach wiekowych. Ponadto przyznano 10 dodatkowych wyróżnień w postaci kalendarzy. Regulamin przewidywał tylko 3. W związku z otrzymaniem przez OKP nowego lokalu (Akcelerator Kultury, ul. Nowy Świat 2a), organizator konkursu postanowił urządzić wystawę 30 dodatkowych prac, tych, których bardzo dobrej jakości kopie będą pokazane w formie citylightów, w wiatach przystankowych na terenie Kalisza. Ekspozycja w Akceleratorze będzie otwarta 15.12. o godz. 18 30. Natomiast citylighty zostaną wywieszone w styczniu.

LAUREATKĄ II NAGRODY została uczennica naszej szkoły SAMANTA SKIBA VA

Pani i uczennicy GRATULUJEMY!!!