14 czerwca uczniowie klas: 8A i 8B zaprezentowali debatę oksfordzką na temat: "Uczniowie powinni mieć możliwość wychodzenia podczas przerw międzylekcyjnych na szkolne boisko". W sformalizowany i kulturalny sposób prezentowali przygotowane argumenty. Pan dyrektor wysłuchał ich i je skomentował. Swoje uwagi zgłaszała również widownia, która w jawnym głosowaniu opowiedziała się za możliwością wychodzenia na szkolne boisko. Debata oksfordzka uczy młodzież: argumentowania, kultury dyskusji, szacunku dla strony przeciwnej, wyraźnej artykulacji, wystąpień z mikrofonem i wypowiedzi przed większym gronem słuchaczy. Z całą pewnością ten typ dyskusji będzie kontynuowany w naszej szkole. Dziękujemy ósmoklasistom, że zechcieli nam go zaprezentować.