Dnia 7 czerwca 2022 roku, w auli Centrum Transferu Wiedzy Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II odbyła się Uroczysta Gala Podsumowania Konkursów Przedmiotowych organizowanych w roku szkolnym 2021/2022.przez Lubelskiego Kuratora Oświaty we współpracy z Lubelskim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli.
Lubelski Kurator Oświaty Pani Teresa Misiuk złożyła gratulacje wszystkim laureatom. 344 uczniów szkół podstawowych z województwa lubelskiego otrzymało upominki rzeczowe oraz pamiątkowe dyplomy.
Z radością informujemy, że wśród 16 laureatów Konkursu Fizycznego znalazł się uczeń naszej szkoły Mikołaj Lisek z kl. VIII c.

Podziękowania za wysiłek, trud i zaangażowanie w pracę z uczniem zdolnym otrzymali  nauczyciele i dyrektorzy szkół. Mikołaj Lisek przygotowywał się do konkursu pod kierunkiem nauczyciela fizyki p. Teresy Stróżak.
Gratulacje i podziękowania za troskę i zaangażowanie w edukację swoich dzieci zostały przekazane także rodzicom nagrodzonych.
Dnia 14.06.2022 w Zespole Szkół nr 5 z laureatami konkursów przedmiotowych spotkał się Prezydent Miasta Lublin. Uczniowie otrzymali nagrody książkowe i pamiątkowe dyplomy.
Z dumą informujemy, że Mikołaj został stypendystą Prezydenta Miasta Lublin w ramach "Programu wspierania na terenie Lublina edukacji uzdolnionych dzieci i młodzieży".

Gratulujemy!