29 września klasy siódme (7a, 7b, 7c) wraz klasą 6b udały się do kina na film przygodowy ,,Czarny Młyn”. Produkcja powstała na podstawie adaptacji powieści popularnego wśród młodzieży pisarza - Mariusza Szczygła. Byliśmy ciekawi jak treść książki została przeniesiona na kinowy ekran. Uczniowie Dziesiątki poznali historię grupy przyjaciół, którzy stawiają czoła tajemnicy, niebezpieczeństwu i przygodom.

Nie zabrakło poruszenia ważnych dla nastolatków problemów: dojrzewanie, pierwsza miłość, samotność, niepełnosprawność bliskiej osoby, odpowiedzialność za siebie i innych. Większość z nas przyznała produkcji maksymalną liczbę recenzenckich gwiazdek :) Po kinie mieliśmy czas, aby przy posiłku podzielić się swoimi emocjami z rówieśnikami. To było bardzo udane wyjście z okazji Dnia Chłopka.