24 września klasa 7a pod opieką wychowawcy oraz szkolnego pedagoga – p. Dagmary Sochy -  odwiedziła Państwowe Muzeum na Majdanku. W ramach Lubelskiego Festiwalu Nauki siódmoklasiści poznali historię muzeum usytuowanego w miejscu byłego niemieckiego obozu koncentracyjnego, który funkcjonował na obrzeżach Lublina od października 1941 roku do lipca 1944 roku. Powołano je w listopadzie 1944 roku, jako pierwsze muzeum upamiętniające ofiary II wojny światowej w Europie.

Pan przewodnik w delikatny sposób przekazał naszym uczniom najważniejsze fakty związane z miejscem zwiedzania. Ogromna przestrzeń, odwiedzane interaktywne wystawy i zetknięcie się z zachowanymi śladami losów więźniów zrobiły na uczniach duże wrażenie. Wielu z nich zadeklarowało, że samodzielnie będą zgłębiać tematykę II wojny światowej. Mimo pochmurnego nieba pogoda była dla nas łaskawa.