W dniach: 1-19 marca 2021 roku Szkolne Koło Wolontariatu włączyło się w akcję zbiórki artykułów szkolnych w ramach akcji „Kolorowe piórniki dla dzieci z Afryki”. Krótko opowiem, skąd taka inicjatywa moja i mojej siostry Helenki.

Pomysł na pomoc rówieśnikom z Afryki powstał po obejrzeniu przez nas zdjęć, które wykonała na miejscu Pani Dorota Nowakowska. Zrobiło nam się smutno, kiedy zobaczyłyśmy zniszczone sale szkolne czy dzieci dźwigające książki na głowach lub pod ręką. Urzekł nas jednocześnie uśmiech uczniów i zafascynowały np. hulajnogi wykonane prawdopodobnie w warunkach domowych. Na zdjęciach był też chłopiec w koszulce piłkarskiej z nazwiskiem Milika. To wszystko sprawiło, że poczułyśmy niesamowitą bliskość z nimi. Moja siostra Helenka od razu zapytała mamę – czy możemy jakoś pomóc?

Włączamy się w różne akcję charytatywne, więc natychmiast zaczęłyśmy planować, od czego zacząć. Naturalnie, pierwszym miejscem do działania wydała się nasza szkoła. Po zakończeniu zbiórki razem z wolontariuszami posegregowaliśmy i policzyliśmy dary. Wspólnymi siłami zebraliśmy artykułów 2131 (długopisów, ołówek, kredek, flamastrów, linijek, klejów, bibuł, piórników, zeszytów, bloków, kolorowanek, ćwiczeń i książek anglojęzycznych, i in.). Z niecierpliwością czekamy na moment dostarczenia kolorowych piórników i ich wyposażenia do Zanzibaru. O dalszym przebiegu na pewno poinformujemy.

Prezenty zebrane przez naszych uczniów zostały spakowane i czekają na wysyłkę. W TYM CELU POTRZEBUJEMY UZBIERAĆ KWOTĘ 1500 ZŁ. ZBIERAMY POPRZEZ STRONĘ ZRZUTKA.PL: TUTAJ LINK

Dziękujemy wszystkim uczniom, nauczycielom i rodzicom za tak liczne włączenie się w kolejną akcję w ramach Szkolnego Koła Wolontariatu. Dziękujemy nie tylko za przybory szkolne, ale i za pięknie wykonane plakaty oraz kartki z życzeniami dla dzieci z Afryki.

Kinga Dobek