Szkolne Koło Wolontariatu zorganizowało charytatywną zbiórkę na rzecz lubelskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt oraz Centrum Pomocy Zwierząt Animals Lublin. Akcję zainicjowały i koordynowały wolontariuszki z klasy 8a pod opieką pani Beaty Balickiej i pani Dagmary Sochy. Pomimo, że zbiórka odbywała się podczas gdy klasy 4-8 nie chodziły do szkoły, co znacznie utrudniło akcję, wspólnymi siłami zebraliśmy: 105 kg suchej karmy, 53 kg mokrej karmy, 27 kocyków, 17 ręczników, 9 miseczek, 14 opakowań podkładów higienicznych, zabawki, smycze oraz przekąski.

Wszystkim którzy wsparli nasza akcję – uczniom, rodzicom, wychowawcom i nauczycielom bardzo dziękujemy  i zapraszamy do wzięcia udziału w następnym roku.

Razem możemy więcej!

Oliwia Szurobura, Aleksandra Ładziak, Gabriela Kokalska, Maria Hawrył