Zakup sprzętu multimedialnego dla potrzeb Szkoły Podstawowej nr 10 im. Henryka Sienkiewicza w Lublinie sfinansowany został w ramach programu "Bogdanka społecznie zaangażowana", będącego elementem strategii społecznej odpowiedzialności Bogdanki.
Kopalnia Węgla „Bogdanka” to jeden z największych zakładów pracy funkcjonujących na terenie Lubelszczyzny. Realizując swoją politykę zaangażowania społecznego, „Bogdanka” podejmuje wiele działań wspierających rozwój lokalnej społeczności. Współpracuje z różnymi placówkami oświatowymi i naukowymi, wspiera finansowo zakup sprzętu medycznego do szpitali, promuje profilaktykę i zdrowy styl życia.

Telewizor i rzutnik niewątpliwie wzbogaci, skromną na razie, bazę środków dydaktycznych szkoły. Umożliwi wizualizację treści nauczania w sposób sugestywny i atrakcyjny dla ucznia oraz pozwoli na stosowanie  bodźców wzrokowych i słuchowych wobec większej grupy uczniów jednocześnie. Zaprezentowanie wybranego tekstu kultury w dowolnej części lekcji umożliwi pedagogom realizowanie ważnego we współczesnym świecie celu dydaktycznego - przygotuje młodego człowieka do refleksyjnego odbioru przekazów medialnych w przyszłości.

Dyrektor Sp10 im. Henryka Sienkiewicza w Lublinie i dzieci składają serdeczne podziękowania dla sponsora LW Bogdanka SA.