Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

Dzień 5 grudnia został wyznaczony jako Międzynarodowy Dzień Wolontariusza w 1985 r. przez Organizację Narodów Zjednoczonych w dowód uznania dla wielu ochotników, którzy dzielą się swoim wolnym czasem i umiejętnościami z innymi.

Zachęcam do objerzenia krótkiej animacji o mocy pomagania i o tym, że na co dzień mamy dużo możliwości aby pokazać, że dobro jest w nas!

Wolontariuszom i wszystkim uczniom zaangażowanym w działalność Szkolnego Koła Wolontariatu składam najserdeczniejsze życzenia i podziękowania za uśmiech, wielką życzliwość, otwartość, wyrozumiałość i wytrwałość w niesieniu pomocy zgodnie z tym, co mówił Jan Paweł II „Wolontariat stanowi znak i wyraz ewangelicznej miłości, która jest bezinteresownym darem z siebie samego – darem ofiarowanym bliźnim, zwłaszcza tym najuboższym i potrzebującym”.

Opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu