Dotychczasowe nasze wspólne działania pokazały, że razem możemy więcej i nasza pomoc przynosi uśmiech nie tylko obdarowanym ale również nam, którzy tą pomoc niosą. To nasza wielka siła i moc, którą w tym roku chcemy jeszcze skierować do innych dlatego wstąpiliśmy w szeregi drużyny Szlachetnej Paczki.
Rodzina, którą będziemy wspierać otrzyma od nas coś więcej niż pomoc materialną, to będzie również dostrzeżenie ich piękna i potwierdzenie ich ważności. Dzięki temu znów staną się dla siebie ważni i poczują, że nie są sami.
Rodzina dla której przygotujemy paczki to pracujący Tata, Mama, która straciła pracę w wyniku cieć związanych z pandemią oraz dwie córki-jedna w wieku szkolnym a druga w wieku przedszkolnym.
Potrzeby Rodziny:
Żywność

Rodzinie brak środków na zaspokojenie potrzeb żywnościowych, kupno żywności z długim terminem wspomogłoby ich w codziennych wydatkach.

Niezbędne produkty tj.: herbata, kawa, ryż, kasza, makaron, mąka, cukier, olej, dżem, konserwy mięsne, konserwy rybne, owoce i warzywa w puszkach itp.

Środki czystości

Koszt środków czystości to spory wydatek dla rodziny (proszek do prania, płyn do płukania,płyn do mycia naczyń, płyny czyszczące, mydło / żel myjący, szampon, pasta do zębów, szczoteczka do zębów itp.).

Laptop

Nowy laptop ułatwiłby zdalną naukę starszej córce, ponieważ obecny jest popsuty (brak mikrofonu i kamery). W tej chwili dziewczynka, aby uczestniczyć w zajęciach zdalnych, musi pożyczać telefon od taty.

Materiały szkolne

To wszystko co jest niezbędne w procesie edukacji i ułatwi dziewczynkom naukę (bloki, kredki, farbki, klej, plastelina, papier kolorowy, nożyczki, przybory do pisania itp.).

Wyposażenie mieszkania

Produkty, które przy aktualnych dochodach wykraczają poza budżet Rodziny (tj. ręczniki pościel, poszwy, prześcieradło o wymiarach 160x200, kołdra, poduszka).

Odzież i obuwie:

Getry zimowe, rozmiar 128 dla młodszej córki

Buty kozaki, rozmiar 40 dla starszej córki

Rodzina wskazała też szczególne upominki:

Mama: zestaw kosmetyków

Tata: zestaw perfum

Starsza córka: zestaw do manicure hybrydowego (lakiery + lampa)

Młodsza córka: lalka lol surprise

Jak możemy pomóc?

Poprzez wpłatę dowolnej kwoty na konto Rady Rodziców SP10 z dopiskiem „Szlachetna Paczka”

14 1540 1144 2015 6416 5460 0001

bądź zakup wymienionych wyżej produktów i dostarczenie ich do szkoły. Przed zakupem warto skontaktować się z Wychowawcą bądź koordynatorami akcji w celu uzyskania informacji o zebranych już produktach.

Do kiedy trwa akcja?

Dary można przynosić do 10 grudnia 2020 r. 11 grudnia nasi Wolontariusze przygotują paczki, które zostaną przewiezione do magazynu „Szlachetnej Paczki”.

O dokonanie wpłat prosimy do dnia 07.12. 2020 r.

Pomyśl o tych, którym zabrakło szczęścia. Możesz pomóc! Razem możemy więcej!