„W chwilach zwątpienia przypominam sobie, że patrząc na bieg historii można zauważyć, iż prawda i miłość zawsze zwyciężały. Bywali tyrani i mordercy; przez pewien czas mogli oni wydawać się niepokonani, ale w końcu zawsze przegrywali – myślmy o tym, zawsze.”
Mahatma Gandhi, “Historia moich zmagań z prawdą”  (The Story of My Experiments with Truth”), 1927 r.

2.10 przypada rocznica urodzin cytowanego wyżej Mahatmy Gandhiego, przywódcy indyjskiego ruchu niepodległościowego oraz pioniera filozofii i strategii działania bez przemocy. To właśnie tego dnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień bez Przemocy będący wyrazem poparcia dla jego filozofii.

Nasza szkoła włączyła się w obchody poprzez przygotowanie przez Wolontariuszy ze Szkolnego Koła Wolontariatu gazetki wyjaśniającej czym jest przemoc rówieśnicza oraz rozwieszenie plakatów wyrażających sprzeciw wobec wszelkiego rodzaju przemocy. Samorząd Uczniowski oraz wychowawcy klas zaangażowali społeczność szkolną i tego dnia uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy administracyjni założyli białe koszulki, swetry, bluzy a poszczególne klasy przygotowały plakaty. Dziękujemy wszystkim, za zaangażowanie i zapraszamy do galerii.