Program realizowany przy współpracy z Komendą Miejską Policji w Lublinie ma na celu zwiększenie świadomości uczniów w zakresie zagrożeń zdrowotnych, konsekwencji prawnych i społecznych wynikających z uzależnień. Spotkanie rozpoczęło się od przygotowanej i odegranej przez uczniów inscenizacji dotycząca problemu uzależnienia od nikotyny. Drugim etapem  zajęć była debata, w której uczniowie bardzo aktywnie wzięli udział przez co mieli możliwość głębszego zapoznania się  z  konsekwencjami zdrowotnymi, społecznymi i prawnymi,  jakie wiążą się z dopalaczami oraz innymi uzależnieniami. Spotkanie było również okazją do kształtowania postaw odpowiedzialności za swoje trzeźwe wybory życiowe.

Serdeczne podziękowania składamy Pani  Elżbiecie Konowałek z Wydziału  Prewencji Komendy Miejskiej Prewencji w Lublinie za podzielenie się z nami swoją wiedzą i doświadczeniem.