W referendach przeprowadzonym w dniach 18.03 – 20.03.2019r. przez działającą w szkole organizację Związku Nauczycielstwa Polskiego większość nauczycieli i pracowników niepedagogicznych opowiedziała się za udziałem naszej szkoły w strajku. W referendum wzięło udział 78,4% uprawnionych pracowników, za akcją protestacyjną opowiedziało się 86,1 %. Związek Nauczycielstwa Polskiego podjął decyzję o rozpoczęciu bezterminowego strajku w dniu  8 kwietnia 2019r. Organizacje związkowe są zobowiązane poinformować dyrektora szkoły o podjęciu strajku co najmniej 5 dni przed jego rozpoczęciem. Działania szkoły będą uzależnione od zasięgu strajku, tzn. od liczby strajkujących nauczycieli oraz innych pracowników i tych, którzy do strajku nie przystąpią (informację dotyczącą osób uczestniczących w strajku dyrektor otrzyma w dniu rozpoczęcia strajku).
Priorytetem jest przeprowadzenie egzaminu ósmoklasisty oraz zorganizowanie opieki dla uczniów, którzy w dniach strajku przyjdą do szkoły. W miarę możliwości będą prowadzone zajęcia opiekuńcze i wychowawcze. Jeśli liczba nauczycieli, którzy przystąpią do pracy nie pozwoli na zapewnienie bezpiecznego pobytu uczniów w szkole, zajęcia szkolne zostaną zawieszone. W szkole będzie pracował sekretariat szkoły, informacja o pracy pozostałych agend szkoły zostanie podana w formie komunikatu po uzyskaniu przez dyrektora informacji o osobach strajkujących w szkole. Informacje na temat rozwoju wydarzeń będą przekazywane na bieżąco w formie ogłoszeń oraz komunikatów na stronie internetowej szkoły i w dzienniku elektronicznym.