W dniu 02.04.2019r. całą klasą wraz z wychowawcą i panią Małgorzatą Dzięcioł wybraliśmy się do laboratorium Alab mieszczącego się w SPSK4. Autobusem wyjechaliśmy ok. 11.00. Gdy weszliśmy do laboratorium, pan Sebastian wraz z panem Arkadiuszem poprosili nas, żebyśmy nałożyli rękawiczki i fartuchy. W pierwszej sali były rury, które transportowały krew pacjentów do badań. W drugiej sali były roboty, które  badały krew. W trzeciej sali był mocz pacjentów do sprawdzania pod mikroskopem, aby zobaczyć, czy pacjent jest zdrowy. Były również ogromne pipety, które pobierały mocz z probówek. W sali czwartej, pracowni mikrobiologów na szalkach Petriego, na specjalnym żelowym podłożu, namnażały się bakterie. Po wyjściu z laboratorium, poszliśmy na Stare Miasto na lody "Bosko". I tak się skończyła nasza wycieczka. Było bardzo ciekawie. Chcielibyśmy, żeby takich wyjść było więcej.
Natalia Niećko, Monika Ostrowska, Marika Adamowicz.