W dniu 18.01.2019 r  na Wydziale Artystycznym  UMCS w Lublinie odbył się Finał I Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Muzyce oraz Słuchania Muzyki „Niepodległa”. W zmaganiach wzięło udział sześcioro uczniów , laureatów poprzedniego etapu.  Dzieci zaprezentowały wyjątkowo wysoki poziom! Warto to podkreślić, ponieważ zadania nie należały do łatwych. Wśród 50 pytań były zadania słuchowe i pytania z wiedzy.
Naszą szkołę w II etapie reprezentowało 4 uczniów : Jan Warda kl 4b, Kacper Kiepura kl 5a Julia Warpas kl 5b i Natalia Wołodko klasa 7b. W dzisiejszym finale reprezentowało nas troje uczniów. Odnieśliśmy bardzo duży sukces.
W finale odnieśliśmy ogromny sukces: Gratulujemy naszym uczniom:
Miejsce IJulia Warpas kl 5b
Miejsce 3Kacper Kiepura kl 5a
WyróżnienieNatalia Wołodko kl 7b

Laureaci otrzymali cenne nagrody książkowe i inne, które sprawiły im wiele radości. Uczniów przygotowała Elżbieta Mila-Suska.