Dnia 20.12.2018r. w Domu Pomocy Społecznej Kalina cała nasza klasa 5a zabrała się za pomoc w ubieraniu choinki. Kilka dni przed wyjściem do DPS-u, na zajęciach wychowawczych wykonywaliśmy swoje łańcuchy, bombki i inne dekoracje, które zabraliśmy ze sobą. Oprócz nas do DPS-u przyszły przedszkolaki. Wręczyliśmy Panu Dyrektorowi, Pracownikom oraz Pensjonariuszom kartki wykonane przez dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 10 wraz z życzeniami zdrowych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia a także choinkę wykonaną przez panią Grażynę Dudzic- Gromnicką wraz z dziećmi ze świetlicy. W podziękowaniu otrzymaliśmy piękny, świąteczny stroik i kosz pierniczków. Zrobiło nam się bardzo ciepło na sercu!

Później wspólnie z przedszkolakami i Pensjonariuszami DPS-u śpiewaliśmy kolędy i ubieraliśmy choinkę. Pod koniec przyszła telewizja i nagrywała nas.
Pomaganie niepełnosprawnym, starszym osobom bardzo nam się spodobało i było nam bardzo miło. Było super i mamy nadzieję, że powtórzymy to w następnym roku. Nasza wychowawczyni obiecała nam, że będziemy odwiedzać naszych sąsiadów w Domu Pomocy Społecznej.

Tekst Marika Adamowicz, klasa 5a