18 września klasa 7a zaczęła tegoroczną przygodę z Lubelskim Festiwalem Nauki. Naszą uwagę przykuły warsztaty organizowane przez Bibliotekę Uniwersytecką Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Miejscem zajęć była Czytelnia Zbiorów Specjalnych. Jest to niezwykła czytelnia,w której gromadzone są i udostępniane starodruki pochodzące nawet z XV wieku. Temat zajęć brzmiał intrygująco: Chcę wiedzieć.

Ciekawość rzeczy wszelakich naszych poprzedników w dawnych księgach zawarta. Nie zawiedliśmy się. Siódmoklasiści zostali wprowadzeni do świata książek i nauki przez przesympatycznych pracowników Biblioteki, panią Małgorzatę Trojnacką i Pana Arkadiusza Adamczuka. Najpierw dowiedzieliśmy się dlaczego stare książki naukowe nie zawsze zawierały rzetelne informację, warsztaty na bazie ,,głuchego telefonu” uświadomiły nam, jak zawodne jest ustne przekazywanie informacji. Następnie obejrzeliśmy ciekawą prezentacje pokazującą rozwój nauki przez pryzmat ewolucji sztuki drukarskiej. Mieliśmy okazję przekartkować, przejrzeć, powąchać oraz ,,podźwigać” ponad pięciuset letnią księgę. Na koniec czekały na nas pamiątkowe długopisy oraz słodki poczęstunek. W drodze powrotnej zwiedzaliśmy Śródmieście i Stare Miasto, podziwiając nowe instalacje artystyczne. Zwieńczeniem wyjścia był integracyjny obiad podczas, którego dzieliliśmy się wrażeniami, a tych nie brakowało. Zapraszamy do oglądania fotorelacji.