6 czerwca 2024 r. uczniowie klas 3a i 3b uczestniczyli w jednodniowej wycieczce szkolnej do Lasów Janowskich pod opieką wychowawców oraz pani Małgorzaty Kozak i pani Jowity Barwiak.

Ciekawym przeżyciem było safari samochodem terenowym z przyczepą po lesie. Spacerując malowniczymi krajobrazami podziwialiśmy florę i faunę tych terenów.

Odwiedziliśmy Leśny Ośrodek Edukacji Ekologicznej położony na skraju lasu, w którym zwiedziliśmy pod opieką pana przewodnika wystawę przyrodniczą, a także sąsiadujący z nim Skansen Leśnej Kolei. Mieliśmy okazję wejść do lokomotywy oraz różnych wagonów. Wszystkim sprawiło to ogromną frajdę. Ostatnim punktem wycieczki była zabawa na siłowni, która znajduje się na terenie Leśnego Ośrodka Edukacji Ekologicznej oraz zabawy integracyjne m.in. wyścigi w nartach wieloosobowych, strzelanie z łuku do celu, zawody w przeciąganiu liny. Wycieczka wszystkim się podobała, szczęśliwi i pełni wrażeń wróciliśmy do Lublina.