Nasza „Dziesiątka” to szkoła z tradycjami, w tym roku obchodzi 105 urodziny, jest rówieśniczką Niepodległej Polski. Może się poszczycić licznymi sukcesami, zapisanymi na kartach historii miasta. To placówka kameralna, uczy się w niej obecnie 415 uczniów w dziewiętnastu oddziałach. Żaden nasz uczeń nie jest anonimowy. Dzieci mają możliwość rozwoju, dzięki uczestnictwu w różnorodnych zajęciach, dostosowanych do ich potrzeb. Nasza szkoła jest bezpieczna, dzięki swej lokalizacji. Posiadamy monitoring wewnętrzny i zewnętrzny, pracownika przeprowadzającego dzieci przez przejście dla pieszych oraz wpuszczającego tylko uprawnione osoby na teren budynku. W pobliżu szkoły jest przystanek autobusowy, umożliwiający dzieciom mieszkającym na Osiedlu Borek samodzielny przyjazd do szkoły i powrót do domu. W naszej placówce prężnie działają organizacje: Samorząd Uczniowski oraz Szkolne Koło Wolontariatu. Uczniowie włączają się w organizację uroczystości szkolnych, organizują kiermasze, zbiórki, uczestniczą w akcjach charytatywnych, angażują w swoje działania całą społeczność szkolną. Szkoła posiada certyfikat szkoły promującej zdrowie.

Miło nam będzie gościć Dzieci wraz z Rodzicami w murach naszej szkoły. Dołącz do nas. Zapraszamy.