Dnia 24 listopada w naszej szkole miało miejsce wydarzenie z cyklu "Biblioteka promuje utalentowanych uczniów". Tym razem podziwialiśmy naszych karateków z klas piątych. Uczniowie: Olaf (karate Oyama), Julia (karate kyokushin) oraz grupa karate tradycyjnego Chidori (Andrzej, Wojtek, Lena, Nina, Ada, Ala i Natalka) pod kierunkiem senseia Kamila dali pokaz swoich umiejętności, opowiedzieli o swoich sukcesach, treningach, a także planach związanych z pasją, jaką jest karate.
Odpowiadali na pytania publiczności. Odbyły się 3 pokazy z naszymi bohaterami, w wydarzeniu wzięło udział 11 klas. Każdy uczeń mógł obejrzeć medale, dyplomy i puchary naszych wybitnych karateków oraz spróbować swoich sił w treningu przygotowanym przez senseia. Wydarzenie przygotował Klub Przyjaciół Biblioteki, pokazy prowadziły: Maja i Emilia z 5B.