Uczniowie klasy 8a wraz z Niebiańską Kapelą przybliżyli uczniom klas młodszych (0-3) oraz starszych (4-8) okoliczności utraty niepodległości przez Rzeczpospolitą Obojga Narodów. Montaż słowno-muzyczny zaprezentował też informacje o sytuacji, która pomogła Polsce odzyskać wolność. Świętowanie na sali gimnastycznej zostało uświetnione spotkaniem z panem Zbigniewem Jakuszko, przedstawicielem Związku Piłsudczyków RP. Nasz gość w ciekawy i przystępny sposób opowiedział nam o Józefie Piłsudskim oraz przybliżył kontekst historyczny wydarzeń, które wspominaliśmy. Za pomocą szabli zaprezentował wydawanie komend - baczność, spocznij, prezentuj broń itp. Serdecznie dziękujemy Panu Zbigniewowi za przybycie a Radzie Rodziców za wsparcie tego spotkania. Niech żyje Niepodległa!!!