W dniu 10 listopada uczniowie naszej szkoły odwiedzili podopiecznych Domu Pomocy Społecznej „Kalina”.

– Było to międzypokoleniowe spotkanie związane z obchodami 104 rocznicy uzyskania Niepodległości. Dzieci i seniorzy śpiewali pieśni patriotyczne przypominające trudną historię Polaków. Śpiewanie pieśni patriotycznych to narodowe dziedzictwo, a ich wspólne śpiewanie jest wspaniałą lekcją w wychowaniu młodego pokoleniaoraz do upamiętnienia i upowszechnienia postaw patriotycznych wśród naszych dzieci.

Wydarzenie zrealizowane zostało w ramach projektu „Kierunek włączanie – Seniorki i Seniorzy są wśród nas!” finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz regionalny. Pomysłodawcą akcji była Wiesława Kramek. Wielopokoleniowym chórem dyrygowała Bożena Sieńczak, a oprawę muzyczną zapewniła Elżbieta Mila-Suska, nauczycielka muzyki w SP10.

Bardzo dziękujemy Paniom Ewie Mackoś-Iwaszko i J. Gołąb za dokumentację fotograficzną