26 września nasza szkoła obchodziła Europejski Dzień Języków Obcych. Jego celem jest zachęcenie dzieci i dorosłych do nauki języków obcych oraz propagowanie różnorodności językowej i kulturowej Europy.

Dla wszystkich uczniów była to okazja do zabawy językowej, poznania innych kultur i spędzenia czasu razem. Uczniowie młodszych klas oraz klas IV-V mieli okazję sprawdzenia swojej znajomości flag i kultury innych krajów w quizach „Kahoot!” oraz „Wordwall” .

W tym roku po raz pierwszy zorganizowany został przez nauczycieli języków obcych (panie Beatę Balicką, Dorotę Główczyk i Wioletę Szwanc) konkurs na najlepszy plakat promujący naukę języków obcych. Nagrodzone prace można podziwiać na wystawie na pierwszym oraz drugim piętrze naszej szkoły. Jury wyróżniło następujących uczestników:

Kategoria klas I- III:

Iga Trela kl. 2a- I miejsce