W dniach 10-11-12 października 2022 r. w bibliotece szkolnej odbyły się spotkania autorskie  z utalentowanymi uczniami: Łukaszem Kasperkiem i Danielem Górskim z klasy 6A. W spotkaniach udział wzięły klasy: 2A, 6A, 5B z wychowawcami.
Łukasz opowiedział o swojej pasji, jaką jest wymyślanie i opisywanie niesamowitych stworów i potworów, żyjących w fantastycznej krainie Okiword. Łukasz kreuje swoich bohaterów z wyobraźni, a ma ją bardzo plastyczną, nieprzeciętną. Pisze i rysuje. Każdy jego stwór jest oryginalny, ma własne charakterystyczne cechy, różne od innych. Takich bohaterów Łukasz opisał ponad 100. Galeria jego postaci robi duże wrażenie!

Po prezentacji wybranych bohaterów Łukasz odpowiadał na pytania publiczności na temat swojej twórczości i zainteresowań.

W czytelni przygotowana została wystawa prac plastycznych Daniela, którego pasją są dinozaury. Daniel rysuje z pamięci, ma doskonałe wyczucie proporcji, jego bohaterowie są dynamiczni, w akcji, pełni emocji. Poruszają i robią silne wrażenie!

Na wydarzeniu nie zabrakło zdjęć, zapraszamy do obejrzenia. Filmik na facebooku.

Spotkanie autorskie z Łukaszem i Danielem przygotował Klub Przyjaciół Biblioteki -grupa wspaniałych dziewczyn z klasy 5B: Maja, Ala, Natalia, Jagoda i Emilia.

Za miesiąc kolejni autorzy – nieprzeciętni uczniowie z naszej szkoły!!!