Dnia 19 września 2022 roku odbyło się uroczyste otwarcie Biblioteki Szkolnej po remoncie, który miał miejsce podczas wakacji. W uroczystości wzięli udział: Pan Dyrektor Tadeusz Szydłowski, reprezentacji  klas 3 – 8, szkolny reporter pani Joanna Gołąb oraz  Małgorzata Kozak - nauczyciel bibliotekarz.
Wydarzenie rozpoczęło się od Uroczystego przecięcia wstęgi.
Następnie wszyscy zgromadzeni zostali zaproszeni do zwiedzania biblioteki.

Głos zabrał pan Dyrektor, który mówił o  zmianach, jakie zaszły w bibliotece. Pomieszczenia, w którym mieści się biblioteka  zostały wyremontowane i  odmalowane,  a  księgozbiór przeniesiony na nowe miejsce. Dawna czytelnia, w której odbywały się lekcje stała się wypożyczalnią. Znajduje się w niej stolik z krzesełkami, dywan i dużo miejsca  z wolnym dostępem do półek dla czytelników. Wygospodarowano także część magazynową, a w niej  znalazły się  książki stare, z których czytelnicy korzystają sporadycznie.

Pani Małgorzata Kozak opowiedziała o roli biblioteki w życiu szkoły.

Następnie społeczność szkolna przeszła do nowego pomieszczenia – czytelni.   Czekał tam na uczniów słodki poczęstunek i pamiątkowy Plan lekcji, który we wrześniu każdemu uczniowi się przydaje.

W nowej czytelni jest jasno, czysto i  przestronnie. Znajdują się w niej  stoliki z krzesełkami, 4 stanowiska komputerowe z dostępem do internetu dla uczniów, jest duży ekran do prezentacji filmów. W czytelni przebywają uczniowie, którzy nie uczestniczą w lekcjach religii, oczekują na lekcje lub dodatkowe zajęcia.

W czytelni można teraz realizować szkolne projekty lub po prostu  odpocząć od stresu i hałasu szkolnego na przerwach.

Zapraszamy do korzystania z naszej pięknej biblioteki!

Fotorelację przygotowała pani Joanna Gołąb.

LINK do filmu... https://photos.app.goo.gl/eSNoauJPbogjyP2Y9