11.10. 2021 klasy 1a i 1b brały udział w wycieczce „Szlakiem ginących zawodów” pod opieką p. Małgorzaty Kozak, p. Katarzyny Kocot, p. Eweliny Nowickiej.
W programie był przejazd do Pszczelej Woli, spotkanie z ekspertem – zapoznanie z pracą pszczelarza, poznanie etapów życia pszczoły, oglądanie uli, naczyń na miód, wirówki do miodu, narzędzi pszczelarza- bartnika jakich używa/używał w swojej pracy dawniej i dziś.

Przejazd do Wojciechowa, zwiedzanie Muzeum Kowalstwa, które w swoich zbiorach ma ok. 1000 eksponatów. Pokazy ręcznego kucia żelaza przez mistrza kowalstwa. Opowieści o historii kuźni i kowalstwa.
Przejazd do Bęczyna, zwiedzanie Muzeum Garncarstwa, gdzie zgromadzone są zbiory wyrobów garncarzy z okolic; pokaz toczenia naczyń na kole garncarskim – dla chętnych dzieci możliwość spróbowania toczenia naczyń samodzielnie.
Zmęczeni, pełni wrażeń z bagażem nowych doświadczeń, szczęśliwie wróciliśmy do Lublina