13 października 2021 roku My -uczniowie klasy 8c wyruszyliśmy na całodniową wycieczkę pociągiem do Warszawy.
Dojechaliśmy około godziny 10:00. Zwiedzanie Warszawy rozpoczęliśmy od przejazdu metrem do Escape Room Centrum. Po dotarciu na miejsce, w ustalonych czteroosobowych zespołach, rozpoczęliśmy przygodę intelektualną w „niezwykłych pokojach”.

Wspólnie rozwiązywaliśmy tajemnicze sprawy i odkrywaliśmy skomplikowane intrygi.
Po tym wyczerpującym wysiłku intelektualnym, odbyliśmy spacer po Parku Saskim i przeszliśmy do Zamku Królewskiego, w którym mieliśmy lekcję muzealną. Zwiedzaliśmy najciekawsze sale i komnaty, również apartamenty królewskie (niedostępne dla zwykłych wycieczek).
Następnym punktem programu była lekcja muzealna w zabytkowych kamienicach na Rynku Starego Miasta (Muzeum Miasta Warszawy).
Uwieńczeniem naszego pobytu w stolicy był wspólny posiłek w McDonald's.
W doskonałych nastrojach wróciliśmy do Lublina około 21:00.
To była niezapomniana przygoda.
Uczennica klasy 8c
A.K.