W ramach obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych 2021 biblioteka szkolna Szkoły Podstawowej nr 10 w Lublinie wraz z   nauczycielami edukacji wczesnoszkolnej ogłasza konkurs plastyczny dla dzieci 5-6-7-letnich.

Regulamin  konkursu plastycznego „Moja ulubiona postać z bajki”

Adresat konkursu:

Konkurs jest adresowany dla dzieci z oddziałów przedszkolnych (5-latki, 6-latki) oraz klas I szkół podstawowych

Cele konkursu:

1. Rozwijanie zainteresowań plastycznych oraz wyobraźni dzieci.
  2. Promocja dziecka zdolnego.
  3. Promocja czytelnictwa.
  4. Stosowanie różnych technik plastycznych.
  5. Prezentacja dziecięcej twórczości plastycznej.

Zasady konkursu:

• Każde dziecko może zgłosić do konkursu jedną pracę.
  • Prace muszą być wykonane samodzielnie!
  • Format – A3, A4
  • Technika – dowolna np.: farby plakatowe, kredki: pastele olejne lub bambino, wycinanka, wydzieranka z papieru kolorowego, itp.
  • Praca powinna zawierać na odwrocie napisy: imię i nazwisko autora, wiek oraz tytuł bajki,  z której postać pochodzi.
  • Udział w konkursie jest równoznaczny ze zgodą na publikację pracy w internecie.

Kryteria oceny:

- staranność wykonania,

- dobór barw, materiałów,

- kompozycja pracy.

Prace będą oceniane przez jury powołane przez organizatora.

Termin - prace na konkurs należy dostarczyć do dnia 8 listopada 2021r. - do wychowawców.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 17 listopada 2021r.

O wynikach dyrektorzy przedszkoli zostaną poinformowani przez pocztę elektroniczną, a także zostaną one zamieszczone na stronie internetowej Organizatora oraz na Facebooku.

Laureaci konkursu otrzymają dyplomy i nagrody książkowe, w terminie ustalonym z Dyrekcją placówki.

Organizatorzy:  Małgorzata Kozak, Ewa Michalak, Barbara Włoch, Katarzyna Kocot