Szanowni rodzice,
na prośbę Marszałka Województwa Lubelskiego, Pana Jarosława Stawiarskiego przekazujemy informacje dotyczącą programów stypendialnych:
„Lubelskie wspiera uzdolnionych 2021-2023"
„Lubelska kuźnia talentów 2021-2023".

W dniach 1–22 września 2021 r. prowadzony będzie nabór wniosków o przyznanie stypendiów w ramach w/w programów. Celem programów jest finansowe wsparcie szczególnie uzdolnionych uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych, liceów ogólnokształcących, techników, branżowych szkół zawodowych, szkół artystycznych i szkół policealnych. Wyżej wymienione programy są współfinansowane z Europejskiego Funduszu Społecznego, budżetu państwa i budżetu Województwa Lubelskiego, natomiast realizowane są przez Departament Kultury, Edukacji i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego w Lublinie. Programy zakładają przyznanie stypendiów najzdolniejszym uczniom, którzy spełnią wymagane regulaminem kryteria i uzyskają najwyższą punktację w postępowaniu kwalifikacyjnym, na okres od 01.09.2021 r. do 30.06.2022 r. w kwocie 350,00 zł miesięcznie.

Informacje dotyczące programów, regulaminy i wymagane dokumenty dostępne są na stronie internetowej: www.lubelskie.pl w zakładce „Stypendia": https://www.lubelskie.pl/kultura/stypendia/stypendia-uczniowskie/.