Dnia  5 czerwca  obchodzony jest Dzień Ochrony Środowiska.  Szkolne Koło Wolontariatu przygotowało tematyczną tablicę na pierwszym piętrze.  Plakaty ilustrują  właściwe zachowania i postawy sprzyjające ochronie środowiska oraz zwracają uwagę na potrzebę i prawidłową segregację śmieci. A o to parę rad jak lepiej chronić środowisko:

• Gaś światło kiedy wychodzisz z pokoju, wyłączaj telewizor, radio, komputer, gdy już nie będziesz z nich korzystał.
  • Zakręcaj wodę w kranie kiedy myjesz zęby.
  • Zwracaj uwagę innym gdy śmiecą.
  • Segregować odpady w domu.
  • Staraj się korzystać z ekologicznych środków transportu.
  • Idąc na zakupy weź ze sobą własną torbę.
  • Jeśli nie korzystasz już ze swoich zabawek, gier, książek – zamiast je wyrzucić pomyśl, może jest ktoś inny, komu mogłyby się przydać. W ten sposób możesz sprawić komuś przyjemność!

Pamiętajmy!
Jesteśmy częścią środowiska naturalnego, dbając o nie dbamy o siebie!
Autorami i pomysłodawcami gazetki są uczniowie klasy 7a Nikola Krupa, Mateusz Dzięcioł oraz uczennica klasy 8c Zuzanna Dylewska.