Klub Gaja i MSC Polska (Marine Stewardship Council) zapraszają szkoły do wspólnej nauki o ochronie mórz i oceanów oraz włączenia się w obchody Światowego Dnia Oceanów - 8 czerwca. Aby skupić uwagę społeczną na kondycji mórz i oceanów oraz skłonić państwa świata do odpowiedzialnego zarządzania naszym wspólnym dobrem, ONZ ustanowiło lata 2021-2030 Dekadą Nauk o Morzach i Oceanach. Dlatego korzystając z obchodów Światowego Dnia Oceanów zachęcamy szkoły do aktywnej edukacji na ten temat.

Poniżej udostępniamy linki do materiałów edukacyjnych informujących w jak ogromnym stopniu nasze życie zależy od mórz i oceanów, podkreślając wpływ naszych codziennych wyborów na ich dobrostan. Pragniemy pokazać, że ekosystemy morskie to nie tylko wakacyjny kurort, ale jeden z kluczowych elementów sterujących życiem na Ziemi.

Zachęcamy wszystkich uczniów do pogłębiania wiedzy na temat konieczność ochrony dzikiej natury mórz i oceanów dla nas i dla przyszłych pokoleń.