Na początku marca Szkoła Podstawowa nr 10 włączyła się w obchody Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego. Pora podsumować naszą akcję.
Na lekcjach języka polskiego uczniowie poznali genezę tego niezwykłego święta. Rozumiejąc już jak ważny dla każdego człowieka jest jego rodzimy język, chętni uczniowie przystąpili do akcji popularyzowania słów dawno zapomnianych oraz tych, którymi na co dzień używają w kontaktach z rówieśnikami.

Uczniowie klas 4-8 wykazali się niezwykłą znajomością słów na co dzień nieużywanych. Archaizmy, które powinny być przywrócone do języka codziennego zostały poparte rzeczowymi argumentami. Podobnie było z żargonem młodzieżowym, którym płynnie posługują się uczniowie klas starszych SP10.
 Akcja miała na celu przypomnienie i utrwalenie wiadomości o archaizmach, gwarze uczniowskiej, czasem neologizmach. Uczniowie przećwiczyli także sztukę argumentacji oraz udowodnili, że język ojczysty jest ,,sztos”.

Wyniki pracy uczniów...