Uczniowie klas siódmych oraz ósmych szkół podstawowych województwa lubelskiego wzięli udział w I edycji Wojewódzkiego Konkursu UNIFOR ‘Kodować każdy może’. W ramach konkursu, uczniowie zmierzyli się z zadaniami z zakresu kodowania w Baltie, Scratch, Logo, C++ oraz elementami algorytmiki na poziomie podstawy programowej szkół podstawowych. Konkurs był objęty patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty. W konkursie wzięło udział 13 szkół z województwa lubelskiego. Średnia liczba zdobytych punktów przez ucznia wyniosła 12,13 pkt. na 20 możliwych do zdobycia.

• Pierwsze miejsce z maksymalną liczbą punktów (20 pkt) zdobył Łukasz Próchniak z Prywatnej Szkoły Podstawowej im. Królowej Jadwigi w Lublinie.
  • Drugie miejsce przypadło (19 pkt) Aleksandrowi Olszewskiemu ze Szkoły Podstawowej nr 51 im. Jana Pawła II w Lublinie, oraz (19 pkt) Karolowi Domosud z Prywatnej Szkoły Podstawowej im. Królowej Jadwigi w Lublinie.
  • Trzecie miejsce zajął (18 pkt) Maksymilian Polkowski ze Szkoły Podstawowej nr 10 im. Henryka Sienkiewicza w Lublinie (nauczyciel mgr Wojciech Pojęta)

Maksiu Gratulujemy :).