Ciągle jeszcze wśród nas istnieją anioły. Nie mają wprawdzie żadnych skrzydeł, lecz ich serce jest bezpiecznym portem,  dla wszystkich, którzy są w potrzebie. Wyciągają ręce i oferują przyjaźń.”

Phil Bosmans

Właśnie trwa weekend cudów czyli finał ogólnopolskiej akcji  Szlachetna Paczka, organizowanej przez Stowarzyszenie Wiosna.  W tym roku rodzice, uczniowie i nauczyciele naszej szkoły, Szkolne Koło Wolontariatu i społeczność  Przedszkola nr 49 w Lublinie włączyli  się w tę akcję. Objęliśmy opieką jedną z rodzin ze Świdnika.  Dzięki bardzo dużemu zaangażowaniu otwartym sercom i wrażliwości udało nam się spełnić WSZYSTKIE zadeklarowane marzenia rodziny, którą się zaopiekowaliśmy.

W piątek 11 grudnia w naszej szkole wolontariusze do wieczora segregowali, pakowali i układali wszystkie niespodzianki.
12 grudnia ponad 70 paczek stworzonych dzięki  zaangażowaniu  społeczności  Szkoły Podstawowej nr 10 i społeczności Przedszkola nr 49   trafiło do rodziny.

Dziękujemy wszystkim Darczyńcom! Razem możemy więcej!