Pod koniec października jako Szkolne Koło Wolontariatu zorganizowaliśmy charytatywną zbiórkę na rzecz Podopiecznych Ośrodka Wsparcia dla Osób Bezdomnych Bractwa Miłosierdzia im. św. Brata Alberta w Lublinie. Możliwość przynoszenia darów trwała od 5 do 21 października. Zaczęliśmy od przygotowania i rozwieszenia w szkole plakatów, a także poinformowania wszystkich uczniów szkoły. Następnie wszystkie zebrane rzeczy zostały przeniesione do gabinetu Pani pedagog. Tam zostały one przez nas policzone i posegregowane na makarony, kasze i ryże, konserwy, słodycze, środki do utrzymania higieny osobistej i detergenty. Dary zostały przewiezione do Ośrodka i przekazane pracownikom.

Dziękujemy uczniom, rodzicom i nauczycielom za tak duże zaangażowanie, kolejny raz pokazaliśmy, że jesteśmy społecznością, która niesie bezinteresowną pomoc potrzebującym. Razem możemy więcej!

Koordynatorki akcji: Maja Stypuła, Julia Persona, Aleksandra Gruszczyk, Magdalena Ostapczuk, Adrianna Szewczyk.