Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 uwielbiają czytać. Nawet lektury :) W tym roku podczas kolejnej edycji Narodowego Czytania  wzięliśmy ,,na warsztat" Balladynę Juliusza Słowackiego.  Klasy 7a, 7b oraz 8a, 8c wraz ze swoimi polonistami p. Elwira Kasperek, p. Tomasz Szajewski  oraz panią E. Milą Suską  włączyli się aktywnie w akcję promowania tegorocznej lektury. Okazało się, że klasy siódme polubiły bohaterów dramatu, a klasy ósme miały okazję do ciekawego powtórzenia widomości przed egzaminem ósmoklasisty. Nie tylko czytaliśmy tekst z podziałem na role, ale też pracowaliśmy z kartami pracy, malowaliśmy ilustracje do scen dramatu oraz projektowaliśmy plakaty zachęcające do czytania. Treść Balladyn, mimo że pisana nieco trudnym językiem stała nam się bliższa i bardziej zrozumiała. Każdy uczeń biorący udział w akcji dostał okazjonalny stempel w zeszycie. To był ciekawy początek września.