Uczniowie z klasy 2a uczęszczający do świetlicy szkolnej w roku szkolnym 2019/202 przystąpili do międzynarodowego projektu edukacyjnego „Każdy z nas jest inny, równy i wyjątkowy”. Projekt ma na celu  kształtowanie wśród dzieci postawy akceptacji, tolerancji i integracji grupy  oraz uświadomienie, że wszyscy jesteśmy pełnowartościowymi ludźmi pomimo różnic, które posiadamy. Zrealizowano trzy z pięciu proponowanych modułów tj.:

1. Kreatywność- dzień połączony z Dniem Kropki.
  2. Wyobraźnia- moduł opracowany przy współpracy ze Szkoleniami z wyobraźnią- dzień połączony z Międzynarodowym Dniem Tolerancji.
  3. Moc Słowa- moduł opracowany przy współpracy z Terapeutycznym ABC, dzień połączony z Międzynarodowym Dniem Przytulania.

Podczas zajęć kształtowane były postawy akceptacji wobec inności wśród dzieci oraz dostrzeganie podobieństw i różnic między innymi ludźmi. Dzieci poznały czym jest tolerancja wobec osób różniących się od siebie między innymi wyglądem, zachowaniem, kolorem skóry, wyznaniem- jak również cechami nie widocznymi na pierwszy rzut oka np. chorobami serca, autyzmem, cukrzycą.

Zapraszamy do obejrzenia krótkich relacji z zajęć.

Załącznik 1 ...>>>

Załącznik 2 ...>>>