Od listopada do 15 grudnia 2019 roku w naszej szkole trwała akcja Góra Grosza. Udział wziął w niej każdy chętny uczeń naszej szkoły, od tych najmłodszych do najstarszych. Każda klasa miała przydzieloną puszkę do której uczniowie mogli wrzucać grosze. Celem na który zbierane były te drobne monety jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych.

Pośrednim, ale najważniejszym celem akcji jest działanie edukacyjne – pokazanie najmłodszym, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących. Uczniowie naszej szkoły bardzo zaangażowali się w pomoc, za co serdecznie dziękujemy. Po podliczeniu pieniędzy, kwota wyniosła aż 1877,52 złotych. Gratulacje! W zbiórce, wyróżnić trzeba klasy 4a, 2a oraz 1b. Klasowe wyjście wygrała klasa 4a zbierając aż 314,58 złotych. Bardzo dziękujemy wychowawcom klas i uczniom za zaangażowanie i udział w akcji oraz pomoc w organizacji ze strony Pani Dagmary Sochy i Szkolnego Koła Wolontariatu.

Koordynatorki akcji:

Oliwia Krysińska, kl. VIII c