25 października 2019 r. klasa 8a miała bardzo intensywną lekcję wychowawczą. Najpierw udaliśmy się na pobliski cmentarz, gdzie poznaliśmy historię Antoniny Koryznowej – filantropki, aktywistki, osoby związanej z Kalinowszczyzną i Ponikwodą. Będąc na cmentarzu nie mogliśmy zapomnieć o pochowanym tam księdzu Krzysztofie Kwiatkowskim – katechecie naszej klasy. Kolejnym punktem naszego wyjścia było miejsce upamiętniające egzekucję więźniów Zamku Lubelskiego. Następnie poznaliśmy niezwykłą przestrzeń cmentarza żydowskiego przy ulicy Kalinowszczyzna.

Kirkut ze swoją historią i pięknymi, choć nieoszczędzonymi przez upływ czasu macewami zrobił na nas bardzo duże wrażenie. Kiedy będziemy po sprawdzianie ósmoklasistów na pewno wróćmy tam z profesjonalnym przewodnikiem i uzupełnimy naszą wiedzę.

Listopad to miesiąc pamięci o tych którzy odeszli. Wykorzystaliśmy końcówkę pięknego października by móc uczcić pamięć tych, którzy odeszli. Klasa 8a pamięta!!!