11.10.2019 r. w Szkole Podstawowej nr 10 im. Henryka Sienkiewicza w Lublinie uroczyście świętowano Dzień Edukacji Narodowej. Klasa 7a wraz z Niebiańską Kapelą i odziałem zerowym przygotowała akademię poświęconą historii edukacji w Polsce i na świecie. Święto Edukacji uświetnił Pan Dyrektor Tadeusz Szydłowski, który złożył uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły życzenia a następnie wręczył pedagogom i obsłudze szkoły Nagrody Dyrektora.

Dopełnieniem spotkania szkolnej społeczności były życzenia złożone przez przedstawiciela nowo wybranego Zarządu Samorządu Uczniowskiego – Krzysztofa Wronę (7c). Zarząd Samorządu wraz ze swoim przewodniczącym Olafem Rogalą (8a) na czele wręczył wszystkim pracownikom szkoły okazjonalne kartki wykonane przez uczniów pod opieką Pani Grażyny Dudzic Gromnickiej. Akademię wraz z klasą 7a przygotował Pan Tomasz Szajewski, oprawę muzyczną Pani Elżbieta Mila – Suska i Pani Iwona Sokół, natomiast dekoracje przygotowały Panie: Grażyna Dudzic – Gromnicka i Dagmara Socha. Piątkowe świętowanie wprowadziło społeczność szkolną w klimat obchodzonego 14.10.2019 r. Dnia Edukacji Narodowej.