Uczniowie klasy II c uczęszczający do świetlicy wzięli udział w projekcie „Lekcje z klasą”. Celem cyklu zajęć realizowanych w roku szkolnym 2018/2019 było kształtowanie kompetencji kluczowych wychowanków. Nawiązywanie relacji z innymi, empatia, świadomość własnych emocji, dobra współpraca z innymi to umiejętności niezbędne w życiu każdego człowieka. Dzięki udziałowi w projekcie wychowankowie doskonalili pracę w zespole, rozwijali twórcze myślenie, nazywali emocje i ćwiczyli właściwą komunikację ze sobą. Cykl lekcji w ramach projektu oparty był o przygody profesora Szkiełki, który zabrał dzieci w podróż po Archipelagu Emocji. Fabuła projektu dostarczyła uczniom wiele radości i zabawy, dzięki czemu czas spędzony na „Lekcji z klasą” był wyjątkowy.

Natomiast uczniowie z klasy II b uczestniczyli w projekcie „Klimatyczna klasa”, który poza kształtowaniem kompetencji społecznych uczniów rozszerzył ich wiedzę przyrodniczą. Zrealizowano angażujący cykl lekcji dotyczący przyrody i ochrony środowiska. Otrzymaliśmy zestaw badawczy dla klasy, który pozwolił na przeprowadzenie ciekawych doświadczeń przyrodniczych. Uczniowie prowadzili obserwacje przyrodnicze, dowiedzieli się, jak chronić środowisko i czym jest klimat. Na lekcjach wychowankowi pracowali twórczo i kreatywnie dzięki temu zajęcia były bardzo ciekawe.