W NASZEJ SZKOLE „ŚPIEWAĆ KAŻDY MOŻE”
W dniu 04.06.2019 r. odbył się w naszej szkole z inicjatywy dwóch uczennic klasy VB, Oliwii Brankiewicz i Aleksandry Majchrowicz, pod merytoryczną opieką nauczycieli naszej szkoły w osobach: pani Elżbiety Mila-Suskiej, pani Dagmary Sochy i pani Beaty Balickiej, konkurs piosenki pod optymistycznym tytułem: „Śpiewać każdy może”. Konkurs ogłoszony został w maju 2019 r. i do końca tego miesiąca przyjmowane były zgłoszenia chętnych uczniów. Wystartowało w nim łącznie 16 uczestników z klas 0 – VII. Większość tych osób prezentowała się indywidualnie, ale były też występy w parach. O wyborze repertuaru decydowali sami uczestnicy, ale ostatecznej akceptacji tego wyboru dokonywali nauczyciele sprawujący opiekę merytoryczną nad konkursem.

Dominowały piosenki w języku polskim i w języku angielskim, ale jedna z uczennic z klasy IV A Nina Kasperek zdecydowała się na piosenkę w języku rosyjskim pt. „Zawsze niech będzie słońce ( ros. Пусть всегда будет солнце ), co z pewnością wywołało nutę wspomnień wśród osób z pokolenia nauczycieli, rodziców i dziadków, którzy uczyli się języka rosyjskiego w szkole. W jury konkursu zasiadły: pani Dyrektor Ewa Momot, pani Dyrektor Jolanta Borek, pani Elżbieta Mila-Suska i inicjatorki konkursu: Oliwia Brankiewicz i Aleksandra Majchrowicz. Obrady jury można było obserwować na bieżąco. W rolę konferansjerów wcieliły się na przemian: pani Beata Balicka i wspomniane już uczennice klasy VB.
Biorący udział w konkursie uczniowie wykazali się ogromną odwagą sceniczną i nie ulegli tremie przed występem, ale wręcz przeciwnie zaprezentowali się znakomicie przed oceniającym ich jury, przed zgromadzoną licznie na sali publicznością z klas, do których uczęszczają, oraz przed obecnymi na sali nauczycielami, rodzicami i dziadkami. Za swoje występy otrzymali gromkie brawa od publiczności.
Po burzliwych i toczących się na żywo obradach jury zadecydowało o przyznaniu następujących nagród w konkursie:
I miejsce ex aequo otrzymały: Wiktoria Mrozik i Aleksandra Mazur z klasy VI B oraz Emilka Mikołajczyk z klasy I B
II miejsce ex aequo otrzymali: Paweł Rybicki z klasy VII C i Paulina Mikołajczyk z klasy 3 B
III miejsce ex aequo otrzymały: Nina Kasperek z klasy 4 A i Julia Zenc z klasy 4 CD
Mimo, iż nie wszyscy zdołali uzyskać wiodące miejsca w konkursie, każdy z jego uczestników odniósł osobiste zwycięstwo za odwagę i pasję śpiewania. Każda ze startujących w konkursie osób otrzymała pamiątkowy dyplom, a uczestnicy z miejsc poniżej III otrzymali nagrody pocieszenia.
W następnym roku szkolnym planowana jest kolejna edycja tego konkursu. Chętne osoby już dzisiaj serdecznie do udziału w nim zapraszamy. Tymczasem życzymy Dyrekcji, wszystkim uczniom i nauczycielom naszej szkoły udanych wakacji i dużo słońca.
Organizatorzy konkursu
Zapraszamy do galerii zdjęć.