Opis działania środowiskowego  w dniu 31.05.2019r.

Dnia 31.05.2019r. w godzinach 9.00-12.30  przy Szkole Podstawowej Nr 10 odbyło się wydarzenie lokalne z okazji Dnia Dziecka. W ramach organizowania społeczności lokalnej i nieformalnego partnerstwa lokalnego inicjatorem wydarzenia była Szkoła Podstawowa Nr 10, partnerami: Sekcja pracy socjalnej nr 16 Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie Filii nr 1, Dom Pomocy Społecznej „Kalina”, Stowarzyszenie Samopomocy Terytorialnej.

W wydarzeniu wzięło udział ponad 100 osób: uczniowie i pracownicy Szkoły Podstawowej Nr 10,  liczna grupa rodziców, grupa seniorów z Domu Pomocy Społecznej „Kalina”, pracownicy socjalni SPS-16 MOPR F-1.

Uczestnicy wydarzenia brali udział w licznych zabawach i grach sportowych, wiele emocji wzbudzał mecz piłki siatkowej Uczniowie kontra Nauczyciele. Bardzo duże zainteresowanie miały zawody w rzutki o charakterze edukacyjnym. W zawodach tych poza uczniami brali udział nauczyciele i seniorzy z DPS „Kalina”. Atrakcjami poza boiskiem cieszącymi się bardzo dużym zainteresowaniem było malowanie twarzy, modelowanie balonów, zabawy z animatorem, edukacyjna loteria fantowa, w której bardzo chętnie brali udział seniorzy. Podczas całej imprezy do dyspozycji uczestników była woda i jabłka, nie zabrakło także słodyczy w postaci cukierków i waty cukrowej.

Relacja uczennicy:

"31.05.2019r. w naszej szkole został zorganizowany Dzień Dziecka. Wszystko zaczęło się na boisku szkolnym o godz. 9:00 krótkim powitaniem nas przez panią dyrektor Ewę Momot. Potem pan Szymon Miłkowski zaprosił przedstawicieli klas na START biegu na orientacje. Część uczniów poszła na  biegi, część pograć w piłkę i rzutki,  część rozłożyła koce na trawie, żeby posiedzieć i pograć w gry planszowe lub po prostu porozmawiać. Można było również zjeść watę cukrową, uczestniczyć w loterii fantowej, pomalować sobie twarz, malować na folii, która była zawieszona między drzewami, grać w piłkę nożną, ręczną, siatkówkę i w rzutki, podziwiać bańki mydlane, bawić się chustą.  Odwiedzili nas seniorzy z DPS Kalina. Dzień był naprawdę ekscytujący. Oby za rok była taka piękna pogoda i tak udany Dzień Dziecka."

Nina Kasperek kl. IVa