W dniu 15.03.2019 r. klasa IV B wraz z opiekunami w osobach pani Beaty Balickiej i pana Tomasza Szajewskiego odbyła wycieczkę do Regionalnego Muzeum Cebularza przy ul. Szewskiej w Lublinie, gdzie uczestniczyła w zajęciach warsztatowych dotyczących sposobu wykonania tradycyjnego lubelskiego cebularza oraz poznała genezę jego powstania opowiedzianą w nawiązaniu do historii Lublina. Atutem tej wizyty była możliwość aktywnego uczestnictwa uczniów klasy IV B w procesie tworzenia cebularza.

Z tej możliwości skorzystały wszystkie chętne dzieci, które wybierane były przez prowadzących zajęcia do wykonywania poszczególnych czynności przy tworzeniu cebularza. Uczniowie z wielkim zapałem angażowali się w przydzielone im zadania. Wyglądali przy tym jak prawdziwi piekarze, gdyż na głowach mieli wypożyczone im na ten czas kucharskie czapki. Tworzenie cebularza sprawiło im wiele radości. Wizyta w muzeum została zakończona  degustacją przygotowanego produktu. Następnie uczniowie udali się jeszcze do lodziarni  przy ul. Krakowskie Przedmieście, aby po dawce wiedzy historyczno-kulinarnej zintegrować się przy pysznych lodach z tego lokalu.

Tekst: Beata Balicka

Zdjęcia: Tomasz Szajewski

Zapraszamy do galerii zdjęć.