Szanowni Rodzice
Dnia 18. 03.2019 roku w godzinach 16.40 - 18.00 odbędzie się w szkole spotkanie dla rodziców uczniów (12-16)lat n/t "Rozwijanie kompetencji wychowawczych i profilaktycznych rodziców i osób pracujących z dziećmi i młodzieżą sprzyjające kształceniu postaw i zachowań prozdrowotnych" prowadzone przez Stowarzyszenie RYSA.

Osoby, które są zainteresowane udziałem w zajęciach prosimy o informację zwrotne do dn. 14.03 do pedagoga szkolnego lub sekretariatu....

Szanowni Rodzice

Uprzejmie informujemy, iż Stowarzyszenie Rysa realizuje zadania określone w Gminnym Programie Przeciwdziałania Narkomanii dla Miasta Lublin  powierzone przez Wydział Zdrowia I profilaktyki Urzędu Miasta Lublin pt. „Realizacja działań profilaktycznych na rzecz dzieci i młodzieży   mieszkającej w obszarach szczególnego ryzyka” oraz „Rozwijanie kompetencji wychowawczych i profilaktycznych rodziców i osób pracujących z dziećmi i młodzieżą sprzyjające kształtowaniu postaw i zachowań prozdrowotnych”.

Celem działań jest zwiększenie kompetencji wychowawczych oraz zachowań prozdrowotnych rodziców.

Ponadto przyczynienie się do wzrostu świadomości osób dorosłych w zakresie szkodliwości zażywania środków odurzających przez dzieci i młodzież.

Istotą projektu jest wsparcie i edukacja psychologiczna, pedagogiczna i prawna skierowana do jak największej liczby rodziców młodzieży uczęszczających do czterech szkół z rejonów dzielnic tj. Tatary, Kalinowszczyzna, Bronowice, Rury(ul. Krochmalna). Jak również do wszystkich chętnych osób dorosłych zamieszkałych, pracujących na terenie miasta Lublina.

Działania mają charakter poradnictwa indywidualnego z rodzicami i pracownikami szkół podstawowych oraz zajęć w grupach o charakterze edukacyjno-wspierającym dla rodziców.

W ramach programu przewidziane jest jedno spotkanie edukacyjno-informacyjne trwające  1,5 godziny zegarowe dla rodziców danej szkoły  oraz  4 godziny zegarowe indywidualnych konsultacji.

Zapraszamy też na bezpłatne warsztaty oraz konsultacje indywidualne:

Warsztaty dla  rodziców z zakresu umiejętności wychowawczych

Warsztaty mają na celu dostarczenie wiedzy z zakresu poszczególnych okresów rozwoju dziecka, ich wpływu na jego dalsze funkcjonowanie psycho-społeczne jak również pogłębienie wiadomości merytorycznych, umiejętności wychowawczych, nabycie odpowiedzialności za stosowane metody, postawy rodzicielskie będące w konsekwencji  fundamentem w kształtowaniu młodego człowieka.

Okres dzieciństwa, dojrzewania jest szczególnie ważnym czasem w życiu człowieka. Wówczas kształtują się podstawowe nawyki, sposoby zachowania się, potrzeby i skala uczuć, ważne wzorce osobowościowe, którymi dziecko pragnie się utożsamiać.Niezwykle ważna jest rola opiekuna, wychowawcy, rodzica jego świadomość, wiedza, nabyte umiejętności wychowawcze.

Warsztaty dla młodzieży w wieku 12-16 lat

Zajęcia w grupach mają za  celprzekazanie wiedzy o odpowiedzialności przewidzianej prawem za dopuszczanie się czynów karalnych, symptomach świadczących o niedostosowaniu społecznym, demoralizacji( również z uwzględnieniem eksperymentowania z alkoholem, nikotyną, dopalaczami, nowymi substancjami odurzającymi, narkotykami).Wyposażenie odbiorców programu w wiedzę o sobie, swoich atutach, ograniczeniach, pomoc w  rozpoznania predyspozycji, rozwinięcie pasji.Wspieranie budowy poczucia własnej wartości. Nauka samooceny, doskonalenie umiejętności pozytywnego myślenia. Wspieranie pozytywnych wyborów życiowych dzieci i młodzieży.

Zapraszamy do siedziby Stowarzyszenia Rysa tj. Lublin ul. Leszczyńskiego 23 p.206,

wcześniej prosimy o telefoniczny kontakt , nr tel. 663-788-698 lub 693-471-437