7 lutego 2019 r. w naszej szkole odbyła się II Międzyszkolna Konferencja „Edukacja z wyobraźnią” z cyklu „Innowacja w edukacji”. Wzięli w niej udział nauczyciele i dyrektorzy z 20 lubelskich szkół podstawowych.

Do tematu konferencji i o roli wyobraźni w edukacji wprowadziła uczestników dr hab. Danuta Opozda, prof. nadzwyczajny Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, Katedry Pedagogiki Rodziny. W programie  uwzględniono prezentację 10 szkół podczas których prelegenci przedstawili innowacje wprowadzone w swoich miejscach pracy oraz możliwości ich wykorzystania w procesie edukacji. Drugą częścią konferencji były warsztaty, w których nauczyciele zdobyli praktyczne umiejętności i poznali twórcze oraz innowacyjne pomysły, które mogą wdrożyć w swojej pracy zawodowej, wpływając przez to na jakość nauczania a co za tym idzie, zwiększyć motywacje i zainteresowanie uczniów.

Taka swoista wymiana doświadczeń oraz dzielenie się warsztatem pracy może być impulsem i inspiracją do wprowadzenia zmian, a doświadczenia prelegentów cennym drogowskazem do pracy nauczyciela.

Honorowy Patronat objęli: Prezydent Miasta Lublin Krzysztof Żuk, Lubelski Kurator Oświaty Teresa Misiuk oraz Lubelskie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli.