W słoneczną październikową środę uczniowie klasy I a wraz z wychowawczynią wybrali się do Ogrodu Saskiego. Spacerując alejkami uczyliśmy się odróżniać skąpane w jesiennych liściach drzewa. Nasze zainteresowanie wzbudziły pływające po jednym ze stawów kaczki oraz spacerujące w pobliżu nas pawie.

Bacznym obserwatorom udało się dostrzec skaczącą po konarach wiewiórkę. Sprzyjająca spacerom aura, cisza i świeże powietrze zachęcały nas do pozostania w tym pięknym i starym parku, ale czekała nas niecodzienna i bardzo ciekawa lekcja na temat życia pszczół. Przeprowadził ją dla nas pan Marcin Sudziński - zawodowy pszczelarz i gospodarz Miejskiej Pasieki Artystycznej mieszczącej się na dachach Centrum Spotkania Kultur w sercu Lublina. Dowiedzieliśmy się, jak zbudowane są pszczoły, jaką pełnią rolę w środowisku, czym się żywią oraz w jaki sposób robią miód. Słuchaliśmy z dużym zainteresowaniem ciekawostek o tych pożytecznych owadach, a także uczyliśmy się jak postępować, aby nas nie użądliły. To była udana lekcja przyrody.
Zapraszamy do oglądania zdjęć.