We wtorek 25 września uczniowie klas pierwszych naszej szkoły mieli swoje ważne święto.

Tego dnia odbyło się uroczyste pasowanie. Najpierw pierwszoklasiści pięknie zaprezentowali przygotowaną część artystyczną i odważnie podeszli do pierwszego egzaminu, który przeprowadziły starsze koleżanki z Samorządu Uczniowskiego. Następnie uczniowie złożyli uroczystą przysięgę na sztandar szkoły. Ślubowali być dobrymi i uczciwymi, szanować swoich nauczycieli, rodziców i kolegów, uczyć się tego, co mądre i piękne, kochać i czcić swoją Ojczyznę oraz dbać o dobre imię szkoły. Po zakończeniu części oficjalnej pani dyrektor Ewa Momot pasowała dzieci na uczniów. Na koniec uroczystości klasy wykonały pamiątkowe zdjęcia oraz udały się na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.